A ,,hír-alkoholisták” 53 százalékkal nagyobb eséllyel szenvedtek szív- és érrendszeri beteg ségben, mint azok, akik nem figyelték a híreket.
Alison Holman pszichológus és csapata 2013-ban egy nagyméretű, ötezer fő bevonásával történő, átlagosnak mondható pszichológiai kutatást folytatott, mely az egész Egyesült Államokra kiterjedt. Ebben az évben, április 15-én rendezték a bostoni maratont, melyen több száz résztvevő és több ezer néző volt jelen. Délután három óra előtt nem sokkal két bomba robbanása rázta meg a belvárost, a célvonal közelében. A robbanás okozta pusztítást, és az azt követő káoszt több biztonsági kamera és amatőr felvétel is rögzítette, melyet követtek a kivonuló médiamunkások által felvett képsorok, melyeket napokon keresztül vetítettek újra és újra a világ legnagyobb hírcsatornái. Holmanék csapata rájött, hogy a tragédia megfelelő alkalom lehet arra, hogy felmérjék, miként hat egy ilyen jellegű esemény az emberekre. A csapat több ezer ember lelkiállapotát leíró adat birtokában volt, melyet még a robbantások előtt rögzítettek. Ezt az adathalmazt hasonlították össze a robbantás utáni felmérés eredményével, melyeket a kutatásban eddig is részt vevő emberektől gyűjtöttek be.
A kutatócsoport által megkérdezettek között egészen véletlenül voltak olyanok, akik személyesen részt vettek a bostoni maratonon.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »