Kevés dologban ért egyet a magyar társadalom, és ezek sem túl pozitív ügyek. Ilyen az abortusz megítélése, amivel kapcsolatban hosszú évtizedek óta erősen megengedő hozzáállás a jellemző, azzal együtt is, hogy a magyarok túlnyomó része ugyanakkor kifejezetten család- és gyermekcentrikus gondolkodású.
A hatályos törvények értelmében – melyek nemzetközi viszonylatban megengedőnek számítanak – Magyarországon súlyos válsághelyzetre hivatkozva a terhesség 12. hetéig kérelmezhető abortusz. Ha az indok nem egészségi ok vagy nemi erőszak, akkor a beavatkozás előtt a nőknek két alkalommal kötelező védőnői, úgynevezett családvédelmi tanácsadáson részt venniük, és ezek közül az első a magzat megtartása érdekében történik, akkor is, ha az abortuszra váró nő teljesen biztos a döntését illetően.
A Medián 2013-as kutatásából is az derült ki, hogy a magyarok 53 százaléka szerint megfelelő a terhességmegszakítás hazai törvényi szabályozása, 18 százaléka enyhítene rajta, 13 százalék szigorítana, a többieknek nincs véleményük.
A megengedő hozzáállás teljesen általános, azaz életkor és pártállás tekintetében sincs érdemi különbség az abortusz elfogadottságában, magyarán a törvényi szigorítás a mai napig politikai öngyilkossággal érne fel hazánkban.