A DIGITALEUROPE versenyén a Jövő Unikornisát díjazzák: azt a legígéretesebb európai technológiai céget, melynek jövőbeni értéke meghaladja az egymilliárd dollárt. A verseny döntőjébe két skandináv cég jutott be önök mellett, mindkettő napelemeket fejleszt. Az Oncompass Medicine győzelme azt is jelenti, hogy a rák elleni harc legalább annyira felkapott téma, mint a környezetvédelem és a fenntarthatóság?
– A környezetvédelem rendkívül fontos téma, de kétségtelen, hogy a digitális egészségügyben robbanásszerű fejlődés zajlik. Ezen belül is a leginnovatívabb terület a mesterséges intelligencia gyógyászatban történő alkalmazása. Megdöbbentő paradigmaváltás tanúi vagyunk: már a szoftver is lehet orvosi eszköz, és eljöhet az idő, amikor a beteg azt fogja kérdezni az orvosától, hogy „Doktor úr, ön milyen szoftvert használ? Nekem a legjobbra van szükségem.”
Az Egyesült Államokban nemrégiben alakult meg a digitális terápiás eszközök gyártóinak szövetsége, Németországban pedig tavaly októberben törzskönyvezték az első ilyen applikációkat. Az egyiket fülzúgásra írhatja fel az orvos, a másikat szorongás ellen, az előfizetést pedig a társadalombiztosítás állja.