Bill Gates imidzsében a tudós filantróp a lehető legszerencsésebben ötvöződött a joviális férj/apa, sőt lassan nagyapa képével. Maguk az érintettek is ezt erősítették, ha csak alkalmuk nyílt rá. Melinda Gates a kezdetektől mindenben méltó társa volt férjének, Bill Gates nem mulasztotta el, hogy a szerelemben is szerencsésnek nevezze magát, amikor üzleti sikereit méltatták; három gyermekükről nem hallunk a bulvármédiában, vagyis nyilván unalmasan dolgos életet élnek drogozás és bulizás helyett; és Bill még az öltözködésében is egyszeri halandónak tűnt. Még a vagyonukat is megszoktuk, hiszen gazdagok mindig voltak, az pedig még szimpatikussá is tette őket, amikor úgy léptek át a 21. századba, hogy az üzleti világot filantróp vállalkozásokra cserélték. 2000-ben indult útjára a Bill és Melinda Gates Alapítvány.
Bill és Melinda házassága volt az utolsó, amiről elhittük volna, hogy válással végződhet. Egyfajta bója volt, amibe még bele lehetett kapaszkodni a kapcsolatok genderelmélettől felkorbácsolt tengerén. Házassági szerződést állítólag nem írtak annak idején, de a vagyon megosztásáról már két évvel ezelőtt elkezdtek egyezkedni, teljes egyetértésben, természetesen. Gondolhatnánk, hogy legalább a békés osztozkodás igazolja az elkötelezett kapcsolat értékébe vetett hitünket, ám ez a fegyver meglehetősen kétélű. Továbbra is osztoznak az alapítványuk küldetésébe vetett hitben és folytatják a közös munkát, csupán abban nem hisznek, hogy házaspárként ezután is együtt tudnak növekedni az életük következő szakaszában – írták közleményükben. Nem könnyű követni ezt a gondolatmenetet, talán azért, mert a logika valahol megbicsaklik benne. És itt kezdődik a síkos pálya. Eddig úgy tudtuk, a házasság azt jelenti, hogy jóban és rosszban, egészségben és betegségben, szegénységben és gazdagságban. Itt ráadásul a jóban, egészségben, gazdagságban kitétele teljesül, mégis ott tartanak, hogy figyelemre méltó előzékenységgel egyezkednek a vagyont illetően, miközben a szűkszavú sajtóhírekből is kiderül, hogy három felnőtt gyermekük nem veszi örömmel ezt a kanyart a családban. Ezek után vajon mi az, ami összetart egy házasságot? Itt minden adott lenne hozzá, mit szóljanak azok, akik ennél sokkal több küzdelemmel néznek szembe?
A techóriások tulajdonosai morális iránytűként is akarnak szolgálni, letiltással, cenzúrával terelgetik a megfelelő megnyilvánulások felé az emberiséget.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »