„Száz nap múlva teszik le a Nemzeti Oltóanyaggyár alapkövét Debrecenben, ami által lehetővé válik, hogy 2022 végére Magyarországon magyar vakcinát gyártsanak a magyarok életének és egészségének megóvása érdekében” – jelentette be György László, az ITM szakállamtitkára az operatív törzs sajtótájékoztatóján.
Kormányzati részről a járvány kezdete óta hallani, hogy Magyarország önellátó képességének erősítésére, külföldi kitettségének mérséklésére törekszik, amire a koronavírus-járvány tapasztalatai csak ráerősítettek. Palkovics László ITM-miniszter egy debreceni sajtótájékoztatón elmondta: a magyarországi maszk-, lélegeztetőgép- és fertőtlenítőszer-gyártás után újra kell teremteni a hazai vakcina-önellátás feltételeit is.
A Nemzeti Oltóanyaggyár gyártási és fejlesztési bázisát a Debreceni Egyetem adja – az 55 milliárd forintos projektből közel 7 milliárdba kerül a gyár különálló Covid-vakcina-gyártó részlege, ahol a Debreceni Egyetem (DE) és a Nemzeti Népegészségügyi Központ által közösen kifejlesztett oltóanyagokat gyártják majd. A „Covid-vakcinagyár” tervei már készen vannak, az alapkőletételt augusztus végére ígérik.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »