Az EU tagállamaiban 2015-ben és 2016-ban a szexuális célú emberkereskedelem magyar áldozatainak közel a kétharmada (64%) gyermek volt. Kirívó adat volt ebben az időszakban az is, hogy az Unióban az emberkereskedelem összes, azaz 1310 gyermekkorú áldozatának a felét tették ki a magyar kiskorúak, akik közül 71-en még a 11. életévüket sem töltötték be, s gyakorlatilag minden esetben szexuális célú kizsákmányolásról (főleg prostitúcióról) volt szó.
Ezek a legutóbbi elérhető adatok, melyek egy növekvő trendbe illeszkedve is kiugróak. Minden évben jelentősen emelkedik ugyanis a gyermekek sérelmére elkövetett, szexuális kizsákmányolás valamely formája miatt folyó büntetőeljárásoknak a száma. Ezt mutatják a statisztikák, méghozzá úgy, hogy ezen a téren a látencia mindmáig nagy – derül ki az ECPAT International és a Hintalovon Alapítvány nemrég kiadott országjelentéséből, amely a gyermekek szexuális kizsákmányolásának aktuális helyzetét tárja fel.
A prostitúció szempontjából a legveszélyeztetettebbek a mélyszegénységben élők és azok, akik már korábban is elszenvedtek fizikai, érzelmi, illetve szexuális erőszakot. Különösen kiszolgáltatottak a gyermekek, a romák, a lányok, s mindenek előtt az állami gondoskodásban élő kiskorúak. Az EB 2018-as országjelentése szerint a gyermekszegénységgel együtt kimutathatóan növekszik a szexuális kizsákmányolás kockázata. Nem véletlen, hogy az emberkereskedelem áldozatainak legjelentősebb hányada az ország északi-északnyugati (Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye) és délnyugati (Baranya megye, Tolna megye) részeiről származik. Ezek a térségek az EU legfejletlenebb térségei között vannak számon tartva.