Amegállapodás értelmében a cég tulajdonosainak, vagyis a Sackler család tagjainak több milliárd dollárnyi vagyontól kell megválniuk, amelyet az OxyContin miatt kialakult opioidjárvány kezelésére fognak majd felhasználni. Mindazonáltal a megállapodás tartalmaz egy sokat vitatott kikötést is: nagymértékben mentesíti Sackleréket a gyógyszerekhez kapcsolódó felelősség alól, és a família továbbra is az USA leggazdagabb családjai közé fog tartozni a tetemes mértékű vagyoncsökkenés ellenére.
Robert Drain, az Egyesült Államok White Plains-i csődbíróságának bírája jóváhagyta a megállapodást – csupán apró kiigazításokat szeretne majd eszközölni. A nagy nehezen tető alá hozott tervezet szövetségi államok, helyi önkormányzatok, különféle társaságok, kórházak, indián törzsek és magánszemélyek által indított perek ezreinek a végére fog pontot tenni. A vállalatot már meg is szüntették csődeljárás keretein belül.
Az OxyContint még 1996-ban dobta piacra a Purdue Pharma. A vállalat értékesítéssel foglalkozó csapata országszerte több ezer orvosnak hirdette az új fájdalomcsillapító „evangéliumát”, akik el is kezdték tömegével felírni az OxyContint mind akut, mind pedig krónikus fájdalmak kezelésére. Olyan „jól” haladtak a dolgok, hogy 2000-re az új gyógyszer eladási adatai csaknem elérték az 1,1 milliárd dollárt.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »