Az izraeli történész egy nemrégiben adott interjújában arról beszélt, hogy a mesterséges intelligencia (MI) új gondolatokat tud teremteni, és egy új Bibliát is létrehozhatna, aminek eltérő fogadtatása és értelmezései voltak a médiában. Ennek apropóján most teljes terjedelmében elérhetővé tettük Noah Harariról szóló korábbi írásunkat.
Ezek az algoritmusok jobban fognak bennünket ismerni, mint mi magunk. A sztárként ünnepelt Yuval Noah Harariról mint magánemberről ugyanakkor számunkra, (egyelőre még) halandó Homo sapiensek számára csak néhány információmorzsa elérhető. 1976-ban született Izraelben, szekuláris zsidó családban nőtt fel, Oxfordban doktorált, és a jeruzsálemi Héber Egyetemen tanít történelmet.
Naponta két órát, és évente hatvan napot elvonultan vipásszana meditációval tölt, az emberiség óriási szerencséjére, mert, mint mondja, a valóságot ezáltal úgy képes látni, ahogy az tényleg van. Jeruzsálem és Tel-Aviv között félúton, Mesilat Zionban él Itzik Yahavval, aki egy személyben a férje és menedzsere. Táplálkozására nézve vegán: első könyvének írása közben szembesült azzal, ahogyan a hús- és tejipar bánik az állatokkal, és ennek nem akar a része lenni. (Azért, ha anyuhoz beugrik, és ő éppen sajtosat főz, az még belefér.)
Ezeket is csak azért tudjuk, mert könyvei – a Sapiens, a Homo deus, majd a 21 lecke a 21. századra – ajtót nyitottak számára a nemzetközi elit köreibe. Harari állítólag a Világgazdasági Fórumot és a Great Resetnek nevezett programot irányító Klaus Schwab vezető tanácsadója.