Az eltörlés kultúrája Amerikában a konzervatívok egyik legnagyobb mumusává nőtte ki magát, főleg, hogy a közösségi média mindenható urai egy kattintással még egy hivatalban levő és több millió követővel rendelkező elnököt is el tudtak „tüntetni”. De a jelenség világméretű, és a magukat haladó gondolkodásúnak tartó személyeket sem kíméli – a Harry Potter-sorozat milliárdos szerzője sem feltételezte, hogy őt is elérheti.
A baloldali liberális fegyvernek tartott eltörlési kultúra, úgy tűnik, nem egyértelműen liberális és baloldali. Az utóbbi időben főként egyetlen csoport érdekeinek érvényesítése céljából jelent meg, amely már a saját „elvtársait” sem kíméli. Az LMBTQ névben a T-vel jelölt, azaz a transznemű csoport már az őt életre hívó feminista mozgalom ellen fordult, amire J. K. Rowling évek óta tartó kálváriája az egyik legeklatánsabb példa. De nincs biztonságban a transzfób jelzőtől a leszbikus vagy a melegmozgalom sem, a transznemű lobbi célja minden jel szerint ugyanis az, hogy a biológiai nemeket felszámolja, így a magukat ezekhez viszonyító csoportok ezáltal elveszítenék saját identitásukat.
Ezért történhetett meg, hogy az egyébként harcos nőjogi aktivista Rowling a nőket védő kijelentései miatt kerüljön az eltörlési kultúra kereszttüzébe, olyan durván, hogy még a hatóságok sem hajlandók lépéseket tenni az érdekében. Pár napja jelent meg az edinburgh-i rendőrség közleménye, amely nem kezdeményez eljárást azok ellen a transznemű aktivisták ellen, akik Rowling háza előtt tüntettek úgy, hogy a közösségi médiában közzétett felvételen az írónő lakásának címe is jól látsszon. Később ugyan levették a felvételt, mert állítólag komoly és fenyegető transzfób üzenetek jöttek a posztra válaszul, viszont akkorra már annyian megosztották, hogy máshol továbbra is könnyen elérhető. A rendőrség véleménye szerint mégsem történt bűncselekmény.