Valamikor az 1980-as években Martha Rosler konceptualista művész kikukázott egy videószalagot egy manhattani utcán, a CBS híreit gyártó épület mögött. A kópián részben törölt tudósítások voltak Nicaraguáról, illetve Reagannek az újraválasztása estéjén mondott beszédéről, melyben azt állította, hogy a szovjetek MiG-eket küldtek a sandinista kormánynak. Később a Fehér Ház tagadta, hogy ilyesmire valaha is akár utalt volna.
Akkoriban minden fontosabb tudósítást elküldtek a Szövetségi Kommunikációs Bizottsághoz (állítólag azért, hogy ne maradjon bennük trágár szöveg), utána letörölték és kidobták a szalagokat. Egy ilyet talált meg Rosler. Egy kicsit „kipreparálta”: kiegészítette többek között
az elnök 1985-ös évértékelő beszédével, amelyben bejelentette a katonai intervenció doktrínáját, egy valódi CBS-tudósítással, felvételekkel Puerto Ricóban tartott amerikai hadgyakorlatról, a kubai drogkereskedelemről, valamint újságcikkekkel, idézetekkel, és ezt a címet adta neki: Ha túl gázos, hogy igaz legyen, akkor valószínűleg dezinformáció (If It’s Too Bad to Be True, It Could Be Disinformation). Azóta is a szándékos félretájékoztatás kérdését boncolgató egyik fontos megnyilatkozásként tartják számon. Pedig nincs benne kihámozható történet; egyszerűen csak felkelti a dezinformáció érzését.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »