A Tablet magazin újságírója, vezető szerkesztője Útmutatás az évszázad átverésének megértéséhez című írásában 13 szemszögből megvilágítva támasztja alá állítását, mely szerint az amerikai kormányzat, a nagyvállalatok és a demokrata elit más tagjai hatalmuk megszilárdítása érdekében, a dezinformáció és álhírek elleni küzdelem álcája alatt, totalitárius rendszert építenek. Az esszét Vukics Ferenc, a Nemzetvédelmi Szabadegyetem Alapítvány alapítója fordította magyarra, és nemrégiben a Hit Rádió Világnézet című műsorában beszélt is a témáról.
Vukics elmondta, hogy a nyugati rendszer nem éppen szívderítő változásait látva először azok a magyar, cseh, lengyel, szlovák és más kelet-európai bevándorlók nyomták meg a vészcsengőt, akik elsők között ismerték fel, hogy ami most zajlik az Egyesült Államokban, az valami olyan, ami elől évtizedekkel ezelőtt elmenekültek a szabad világba. Ezek a ma már amerikai állampolgárok történelmi tapasztalattal a hátuk mögött tisztában vannak vele, hogyan is néz ki egy totalitárius rendszer, hogy épül ki a véleménydiktatúra, és mindez hogyan próbálja elfoglalni a társadalom egészét, aminek a végén az embereknek már nem lehet önálló véleményük.
Siegel szerint, ami ennél is aggasztóbb, hogy míg eddig emberekkel kellett harcolni, addig ma már a mesterséges intelligencia által felépített rendszerekkel kell felvenni a küzdelmet. Az elmúlt időszakban ugyanis kiderült, hogy le lehet bukni, mint ahogy ez most a Pentagon-okiratok kiszivárogtatása kapcsán is látszik. De korábban a Twitter tulajdonosváltása nyomán is kiderült, hogy milyen akciók zajlottak például Trump ellen. „Ha Elon Musk nem döntött volna úgy, hogy megvásárolja a Twittert, a Trump-korszak amerikai politikájának történetében számos döntő fontosságú részlet talán örökre titokban maradt volna” – írja az amerikai újságíró. Nyilván szeretnék, hogyha a bizonyítékok teljes egészében eltűnnének. Ennek pedig van egy nagyszerű módja, méghozzá a mesterséges intelligencia bevetése.