Már a teremtéstörténet is rámutat a pihenés jelentőségére, hisz kezdetben a szombati nap, a nyugalom napja gyakran társult megújuláshoz, feltöltődéshez. Miért fontos a pihenés napjainkban is?
Távolabbi perspektívából szemlélve ezt a kérdést, különös dolog, hogy beszélnünk kell arról, miért is fontos pihenni. Ez olyan, mintha arról kéne meggyőzni valakit, hogy enni, inni és aludni fontos a testi-lelki egészségünk számára. Pedig mindezen tevékenységek, a pihenéssel együtt, az alapvető és úgynevezett nem delegálható szükségleteink közé tartoznak. Ezen szükségletek folyamatos kielégítése elengedhetetlen ahhoz, hogy funkcionálni tudjunk a mindennapjainkban, hogy tudjunk miből energiát meríteni a munkahelyi és magánéleti tevékenységeink ellátására. Ezeknek az ellátása nem átruházható, egyedül a mi felelősségünk.
„Próbálj meg lazítani!” – cseng a fülemben mostanában az ismert Hofi-sláger. De mások is mesélték, hogy például több ezer kilométerre a munkahelyüktől sem tudtak kikapcsolni: a tengerben úszkálva is pörgött az agyuk az Excel-táblákon vagy a gondokon…
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »