„S ekkor történt a borzalom: Rés támadt a hegyoldalon, Mesés nagy ajtó, egyre tárul, A Furulyás és népe átjut – S hogy benn volt már a hegybe’ mind, Volt-nincs, a rés eltűnt megint.”(Forrás: Wikipédia / Browning, The Pied Piper of Hamelin, Frederick Warne and Company)
Bizonyos koron túl a gyerekek egyre több társadalmi helyzetben vesznek részt a szüleik jelenléte nélkül – az iskolában, edzésen, barátaiknál vagy más körülmények között. Ilyenkor önállóan kell felismerniük helyzeteket és döntéseket hozniuk. Ezért olyan fontos, hogy a szülők kapaszkodóként minél korábban erős értékeket plántáljanak beléjük.
Kint, a valós életben ugyanis, ahová ezeket a mind gyakoribb kiruccanásokat teszik, intenzív harc dúl a gyerekek szívéért és lelkéért, és folyamatosan támadás alatt áll az ártatlanságuk – sok olyan csábító szólam juthat el hozzájuk, amelyeknek egyedül nehezen tudnak ellenállni.
A mesében a híres Patkányfogó a rágcsálóinvázióval küzdő Hameln városát a sípján eljátszott melódiával teljesen megtisztította a patkányoktól. A város azonban hálátlan volt, és nem adta meg a megígért fizetséget, így a következő alkalommal a zenéjével nem a patkányokat, hanem a város összes gyerekét csalogatta maga után a Patkányfogó, akiket utána senki sem látott többé.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »