A Financial Times szerint Katar nyugati felkérésre vállalt közvetítő szerepének köszönhető, hogy a Hamász által fogva tartott több mint 200 izraeli közül négyen hazatérhettek, és Doha 50 másik személy elengedéséről is egyeztetéseket folytat.
Katar az elmúlt tíz évben ugyanis „nemzetközi problémamegoldói” pozíciót vívott ki magának. Csak a közelmúltban többek között megállapodást hozott tető alá négy Oroszországba vitt ukrán gyermeknek a családjával való újraegyesítéséről, és elősegítette a Biden-kormányzat és Nicolás Maduro közötti titkos tárgyalásokat is arról, hogy Venezuelában szabad választásokat tartanának és szabadon engednék a politikai foglyokat az amerikai szankciók enyhítéséért cserébe. Szeptemberben pedig nyélbe ütött az Egyesült Államok és Irán között egy fogolycsere-megállapodást, amelynek eredményeként Washington feloldotta Teherán hatmilliárd dollárjának befagyasztását.
Megjelent a Hetek Képbehozó magazinja, Keresztünk – Nyugaton a helyzet változó címmel. Benne európai gyülekezetvezetők, meghurcolt keresztények, ismert bibliatanítók világítanak rá arra, hogyan változott meg a hívők megítélése nyugaton. A kiadvány 4990 Ft helyett 3490 Ft a hetek.hu/konyvek oldalon.