MEGALKUVÁS NÉLKÜL! Az elmúlt évben a Hetek minden korábbinál élesebben állt ki az igazság mellett: legyen szó a keresztény értékek védelméről, vagy az Izrael melletti kiállásról. Fizessen elő Ön is, hogy jövőre is folytatni tudjuk ezt a munkát: részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.
Egy 2008-as felmérés szerint a brit tinédzserek 20 százaléka kitalált személynek hitte Winston Churchillt. Még mindig jobban járt, mint Oroszlánszívű Richárd, akiről a megkérdezettek 47 százaléka gondolta úgy, hogy szintén csak mitikus személy (ellentétben Eleanor Rigbyvel vagy Sherlock Holmesszal), de a legnagyobb brit államférfi reputációja az azóta eltelt 16 évben sem feltétlenül javult. 2020-ban Black Lives Matter-aktivisták graffitivel rongálták meg londoni szobrát, és a közbeszédben is időnként igen méltatlan kontextusban merül fel a neve: legutóbb szeptemberben kapott nagy hírverést, hogy Tucker Carlson műsorában háborús uszító alkoholistának titulálták, akit nagyobb felelősség terhel a második világháborúért, mint Hitlert.
Az öreg Winston azonban valószínűleg számos pozitív hangvételű megemlékezést és összehasonlítást is igen elégedetlenül fogadna, ha tehetné. Egyesek az európai egységfolyamat hősét látják benne, mások abszurd módon Zelenszkij szerepvállalását próbálják párhuzamba állítani azzal, ahogy Churchill – Nyugat-Európában gyakorlatilag egyedül – ellenállt Hitlernek.
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »