A bejelentés szerint a kapcsolatok normalizálásért cserébe Izrael vállalja, hogy meghatározatlan időre elhalasztja a döntést Júdea és Szamaria (a Nyugati-part) zsidók lakta területeinek annektálásáról.
Alig jelentették be a hírt, hogy amerikai közvetítéssel létrejött a megegyezés arról, hogy az Egyesült Arab Emírségek teljes körűen elismeri Izrael államát, máris újabb arab országokról érkezett hír, hogy előrehaladott tárgyalásokat folytatnak a zsidó állammal. Josszi Kohen, a Moszad vezetője az izraeli 12-es csatorna híre szerint telefonon egyeztetett a bahreini miniszterelnökkel a kapcsolatok rendezéséről. (Kohen tárgyalta le az Emírségekkel is a megállapodást Izrael részéről, amelyet megelőzött az, hogy a színfalak mögött évek óta intenzíven folyt a kommunikáció az öbölállammal.
A hírek szerint a koronavírus-járvány felgyorsította ezt a folyamatot, miután Izrael egészségügyi támogatást küldött az Emírségekbe, és közös kutatást is indítottak a Covid-19 fertőzéssel szembeni védekezés terén.) 2019-ben Slomo Amar jeruzsálemi főrabbi látogatást tett Bahreinben és találkozott Hamad bin Isa al-Khalifa királlyal is. A bizalom jele az is, hogy Bahrein szintén tavaly lemondott egy olyan konferencia megrendezéséről, amely az Izraellel szembeni bojkottot támogatta volna.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »