Németh Sándor, a Hit Gyülekezete vezető lelkésze(Fotó: Bagi Zsófia)
A napokban kezdődik a bibliai újév, de az ünnepek most egy néptelen Jeruzsálemben zajlanak. Nemcsak Izraelben, hanem világszerte felforgatott mindent a járvány. Hogyan látod, milyen üzenete lehet annak, hogy egy ilyen elhúzódó válsággal indul az újév?
– Az őszi ünnepekre az elmúlt évtizedekben zsidók és keresztények nagy tömegei érkeztek a világ minden tájáról Izraelbe. Százezrek keresték fel a szent helyeket, a Nyugati falat, és ott buzgón imádkoztak. Izrael népe számára nagy erőforrást jelentett, hogy az őszi ünnepek során Jeruzsálem utcáin vonuló ünneplő sokaság a zsidó nép iránti szeretetét és államuk támogatását is demonstrálta.
Sokan gondolkodnak azon, hogy mi is a járvány következményeként szükségszerűvé vált lezárások szellemi üzenete. Az Istenben hívő emberek először is a pozitívumokat keresik mindebben. Az egyik ilyen felismerés az, hogy meg kell újítani és erősíteni az egyéni és személyes hitünket az élő Istenben. A magánytól, az egyedülléttől való iszonyt le kell győznünk, mert ebben nemcsak a negatívumokat kell látnunk, hanem annak a lehetőségét is, hogy saját magunkat Isten mérőzsinórja szerint reális alapokra helyezzük az istenismeret és az önismeret vonatkozásában is.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »