Amikor 2020 májusában Ravi Zacharias 74 éves korában elhunyt, az amerikai konzervatív közösség számos tagja méltatta a keresztény evangélistát, aki elsősorban hitvédő könyveivel és előadásaival vált ismertté világszerte. Zacharias felekezetektől függetlenül, önállóan szolgált, de egy presbiteriánus alapítású protestáns misszióhoz tartozott, ahol lelkészi felszentelésben is részesült. A The Christian and Missionary Alliance (A Szövetség) elnevezésű szervezetet a 19. század végén alapította Albert Benjamin Simpson, napjainkra a felekezetként működő missziónak világszerte 6 millió tagja van.
A megható búcsúztatáson senki nem említette azt, hogy Zachariasszal szemben már évekkel a halála előtt felmerültek szexuális visszaélésekkel kapcsolatos vádak. Ezeket az evangélista határozottan tagadta, még pert is indított egy kanadai házaspárral szemben, akiket zsarolással vádolt. Azt állította, hogy a kanadai pár állítólag általa írt, intim tartalmú e-mailekkel próbált meg pénzt kicsikarni tőle. Határozottan kijelentette, hogy házassága alatt mindvégig hűséges volt, és soha nem csalta meg a feleségét, bár azt elismerte, hogy „bizonyos kommunikációban elővigyázatosabbnak kellett volna lennie”. A jogi eljárás 2017-ben peren kívül megegyezéssel ért véget, mint utólag kiderült, nem véletlenül. Zacharias azzal fenyegetőzött, hogy öngyilkos lesz, ha nyilvánosságra hozzák a leveleit és fotóit.
Tény, hogy Zacharias olyan tekintélyre tett szert a közel hat évtizeden át tartó keresztény szolgálata során, ami mellett képtelenségnek tűnt, amit az ellene tanúskodó nők állítottak. A hírnév, a kiterjedt, nemzetközi kapcsolatrendszer, valamint a jelentős bevételt termelő kiadói, oktatási és vallási intézményhálózata, úgy tűnik, hogy haláláig védelmet biztosított számára, ezt követően azonban nem lehetett szőnyeg alá söpörni az ellene felhozott vádakat.