A Rákóczi út a Keleti pályaudvar felé, 1921. Az élet kezdett helyreállni a drámai évek után.(Forrás: Fortepán)
Az írás megmarad elnevezésű ünnepi előfizetői akciónkban a nyomtatott és online hetilap előfizetéssel a több mint száz nyeremény mellett EGY VADONATÚJ AUTÓT lehet nyerni. Részletek és a teljes nyereménylista itt: www.hetek.hu/elofizetes
Előző könyve, a Gyilkos irodák, a magyar közigazgatásnak a deportálásokban játszott szerepét vizsgálta. 1944 a Horthy-rendszer utolsó éve volt, 1921 pedig az első teljes év, amelyben a kormányzó az országot vezette. Tudatosan választotta ezt a két végpontot?
– Igen, a rendszer kezdetéről és végéről beszélünk. 1920-ban választották Horthyt kormányzóvá, de ekkor még egyáltalán nem forrott ki egyértelműen, hogy ki is lesz Magyarország vezetője. Ha IV. Habsburg Károly nem riad meg a második királypuccs során, akkor könnyen lehet, hogy egy Károly-korszak vagy Károly-rendszer kezdődött volna. Ezért 1921 volt az a sorsfordító év, ahonnan nézve nagyon izgalmasnak láttam megvizsgálni azt, hogyan kezdődik és hogyan ér véget ez a rendszer. Ilyen értelemben a két könyv kiegészíti egymást.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »