A legutóbbi jeruzsálemi erőszakhullám nyomán izraeli politikusok sorban igyekeztek nyilatkozataikban megnyugtatni az arabokat és a nemzetközi közösséget, hogy semmilyen változás nem történhet a Templom-hegyen, ami a status quót érintheti. Hogyan értékeli ezt?
– Egy nagy félreértés húzódik meg a konfliktus mögött. A politikusok a szekuláris szempontokat hangsúlyozzák, a zsidó nép számára azonban a Templom-hegy olyan szent hely, amelynek a jelentősége semmihez sem hasonlítható. A világi izraeli kormányzatok régóta arra törekedtek, hogy minimalizálják a Templom-hegy jelentőségét. Izrael a hatnapos háború során, 1967-ben felszabadította és egyesítette Jeruzsálemet, de Mose Dajan szinte azonnal visszaadta a hegyet az araboknak. Ez azért történt, mert a szekuláris világnézetükbe egyáltalán nem fért be ez a hely. A vallásos zsidóságból azonban nagyon sokan a Templom-hegyet a spirituális törekvéseink fókuszpontjának látják.
Naftali „Tuly” Weisz rabbi az Israel365 hírportál alapítója, valamint a világszerte népszerű, kétnyelvű Israel Bible szerkesztője. Írásai számos izraeli és amerikai híroldalon megjelennek, és Weisz gyakori vendége az olyan keresztény televíziós csatornáknak is, mint a CBN 700-as Klub és a TBN. Magyar származású ősei is vannak, de ő maga az Egyesült Államokban született és felnőtt korában, már gyakorló rabbiként alijázott Izraelbe. A bibliahívő keresztényekkel való együttműködés elkötelezett szószólója. Családjával az izraeli Bét Semes településen él.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »