A mesterséges szuperképességeka genetikai elven működő biofegyver előállítását is lehetővé teszik. (Fotó: Shutterstock / PuzzlePix)
Az írás megmarad elnevezésű ünnepi előfizetői akciónkban a nyomtatott és online hetilap előfizetéssel a több mint száz nyeremény mellett EGY VADONATÚJ AUTÓT lehet nyerni. Részletek és a teljes nyereménylista itt: www.hetek.hu/elofizetes
A tudomány és technológiai fejlődés 21. századi irányvonalai között kiemelt szerepet játszik a biotechnológia. Például a NATO 2020–2040-es évek tudományos és technológiai trendeket bemutató tanulmányában a főbb területek között szerepel az emberi képességek fokozása biotechnológiai és szintetikus biológiai úton a mesterséges intelligencia, a kvantumtechnológia és az űrkutatás mellett.
Ez azt jelenti, hogy a katonai fejlesztések – amelyek a technológia fejlődésében mindig is az élvonalat jelentették – olyan, korábban sci-fibe illő elképzelések irányába tartanak, mint az emberfeletti szuperképességek (azaz az emberi érzékszervek érzékenységének és a tanulási képességeknek megsokszorozása), az ember-gép kapcsolatok, mesterségesen növesztett testrészek és genetikai úton célzott fegyverek.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »