Habsburg Károly a 900 éves uralkodócsalád jelenlegi feje, az utolsó császár, IV. Károly legidősebb unokája. A 61 éves főherceg apja, Habsburg Ottó 2011-ben bekövetkezett halála után átvette a Páneurópai Unió vezetését, és az utóbbi években több fórumon is egyértelművé tette, hogy szeretne aktívan részt venni az Európa jövőjének kialakításáról szóló vitában.
Azt még nem tudni, hogy reformkoncepciója mellett személyesen is vállalna-e vezető politikai tisztséget, de hívei közül sokan ezt is szeretnék. 2019-ben a csehországi Monarchista Párt Habsburg Károlyt javasolta az Európai Bizottság elnökének. Ez a jelölés elsősorban szimbolikus volt, bár a monarchisták érdemi politikai bázissal is rendelkeznek a cseh kereszténydemokrata koalíció tagjaiként. 2019-ben 7,24 százalékos eredményt értek el az európai parlamenti választáson, és az így bejutott két kereszténydemokrata képviselő az Európai Néppárt frakciójához csatlakozott.
Radim Spacek akkor így indokolta Habsburg Károly jelölését: „Kétség nélkül olyan személy, aki nagyon jól ismeri az európai politikai programokat és rendkívül járatos a Közép-Európát illető problémákban, beleértve a visegrádi országokat (V-4). … Érti a régiónkat, nem hordoz semmilyen előítéletet vagy történelmileg negatív véleményt. Jól ismert tény, hogy a Dunai Monarchia 1918-ban történt felbomlása nem hozott békét vagy stabilitást Közép- és Kelet-Európa számára, hiszen a volt Osztrák–Magyar Monarchia egyetlen utódállama sem volt képes megvédelmezni lakóit a nácizmus, majd később a kommunizmus veszélyével szemben.”
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »