Nem újdonság, hogy az izraeli történészre úgy hivatkoznak, mint aki korunk egyik legaktuálisabb értelmezője, de az interjúban Anderson, aki igazán jól ismeri a Szilícium-völgy főszereplőit, még magasabbra tette a mércét, amikor megkérdezte Hararitól: „A technológiai világban sokan, akiket jól ismerek, úgy tekintik önt, mint aki a bölcsesség epikus forrása. Mit gondol, miért van ez?”
Harari egy szóval sem cáfolta, hogy ne értene egyet a felvetéssel. Mielőtt azonban beavatta volna hallgatóságát abba, szerinte mi vár ránk, bebizonyította, hogy a techgurukat lenyűgöző intellektusánál csak a zsidó-kereszténység iránti megvető ateizmusa az erősebb.
Nézzük, mi Harari véleménye az olyan emberekről, akik nem osztják transzhumanista vízióját: „Mi emberek egyedülállóak vagyunk a Földön élő állatok között abban, hogy képesek vagyunk fiktív történeteket alkotni és hinni is azokban. Egy ember mondhatja azt, hogy nézd, van egy isten a felhők felett, és ha nem teszed meg azt, amit mondok neked, akkor, ha meghalsz, ez az isten majd megbüntet, és a pokolba zavar téged. Ez valami olyan, amire csak az ember képes. Egy csimpánzt sohasem tudsz rávenni arra, hogy adja oda neked a banánját, csupán azzal, hogy megígéred neki, ha meghal, majd a csimpánz-mennyországba kerül. Egy csimpánz sem hinne el egy ilyen történetet.”