A Jónás próféta sírja fölé emelt mecsetet az ISIS 2014-ben lerombolta.(Fotó: Shutterstock / PuzzlePix)
Ön egy nagyon mély történelmi gyökerű régióból érkezik, és egy ősi népet képvisel. Az asszírok eredetéről már a Teremtés könyvében olvashatunk. Mit jelent önnek, hogy egy ilyen bibliai néphez tartozik?
– Mélyen a szívemben él. A kultúrám, az örökségem rendkívül fontos számomra, mint ahogy a hitem is. Sokféle etnikumból származom, de mindenekelőtt asszír vagyok. Ahhoz a nagy asszír nemzethez tartozom, amelyet egykor a civilizáció bölcsőjeként ismertek. Assurbanipal király Ninivében létrehozta a világ első könyvtárát. Mi ismertettük meg az emberiséggel az öntözőrendszert, a várostervezést és még sok-sok mást.
A közel-keleti üldözött keresztények egyik legismertebb képviselője, az Iraqi Christian Relief Council alapító-elnöke, az asszír nép nemzetközi szóvivője. Tevékenységéért 2021-ben Nobel-békedíjra jelölték. A közeljövőben jelenik meg népének történelméről, az asszír keresztények küzdelmeiről szóló önéletrajzi ihletésű könyve, Daughters of Niniveh (Ninive leányai) címmel. A világ vezető hírcsatornái készítettek interjúkat, riportokat Juliana tevékenységéről. Teheránban született, néhány évvel az iszlamista forradalom előtt, majd szüleinek 17 éves korában sikerült kicsempésztetni leányukat Iránból. Jelenleg az Egyesült Államokban él.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »