Számos cikk és elemzés jelent meg a közelmúltban arról, hogyan is hatottak az elmúlt évek krízisei kiváltképp, de nem kizárólagos módon a Z generáció képviselőire, akik egyre nagyobb mértékben küzdenek depresszióval, kilátástalanság érzésével, sőt öngyilkossági gondolatokkal, sokan még nemi identitásukban is elbizonytalanodva. Nem csoda hát, hogy a keresztény világ folyamatosan sóvárog az úgynevezett ébredések után, melyek megtérési, megszentelődési, megújulási hullámokhoz vezetnek a bibliai igazságokkal, Szent Szellemmel való kapcsolatban, és helyreállítják a keresztények Istennel való szoros, személyes kapcsolatát, illetve tömegeket indítanak arra, hogy életükben először befogadják Jézust a szívükbe, és neki szánják oda életüket és sorsukat.
Az elmúlt hetekben nemcsak a közösségi médiát, de a főáramú médiaorgánumokat, köztük a Fox Newst, a CNN-t és az NBC-t is bejárták a felvételek és beszámolók egy a Kentucky-beli Wilmore-ban, az Asbury Egyetemen kitörő spontán ébredési összejövetelsorozatról, mely tizenhárom napon keresztül éjjel-nappal emberek tömegeit vonzotta a kis egyetemi városba, és újította meg bennük a reményt, hogy Istennek a növekvő sötétségre is van válasza, és képes felrázni népét, hogy hatékonyan be tudja tölteni a fény és a só szerepét a legkeményebb körülmények között is.
Minden egy szokványos, rövid istentisztelettel indult az apró, metodista wesleyánus szentségmozgalomban gyökerező keresztény egyetemen február 8-án, melyet követően diákok tucatjai maradtak a Hughes Auditóriumban megvallani bűneiket egymásnak. A beszámolók szerint a Szent Szellem kenete erőteljesen megnyilvánult közöttük, olyannyira, hogy nem is távoztak, sőt, egyre többen csatlakoztak hozzájuk a diákok közül. Az egyszerű fapadokkal felszerelt terem hamar megtelt egyetemistákkal, akik részint dicséreteket énekelve, részint a földre borulva és imádkozva adták át magukat Isten jelenlétének, mely rengeteg megtéréshez, démonoktól való szabadulásokhoz és gyógyulásokhoz vezetett.