Míg Magyarországon az első hullám lecsengését tapasztaljuk, és az élet legtöbb területén a dolgok nagyjából visszatértek a „normális” kerékvágásba, addig Amerikában tombol a koronavírus. Ebben a kifejezetten kritikus helyzetben kellett újraindulnia a sportvilágnak és megoldást találni a ligáknak arra, hogyan lehet felelősségteljesen befejezni – vagy éppen elkezdeni a szezont. A megvalósítást pedig az sem segíti, hogy talán minden eddiginél jobban érezhetjük a politika befolyását a bajnokságokban.
Rövid ideig felmerült a folytatás létjogosultságának megkérdőjelezése, aztán igen hamar rávilágított a matematika arra, hogy egy-egy szezon eltörlésével is komoly válsághelyzet alakul ki. A zárt kapus mérkőzések adottak voltak, a ligák pedig különböző módon reagáltak a vírushelyzetre: míg a profi kosárlabda- és jégkorongliga, az NBA és az NHL szigorú szabályok mentén egy izolált területen úgynevezett „buborékba” vonult; addig a baseball- és amerikaifoci-bajnokságokat lebonyolító MLB és NFL is az utazások mellett döntött. Míg az előbbi két szervezet lebonyolítási rendszere példaértékű a világ számára, addig a baseball-liga ölbe tett kézzel nézi végig, hogy a sportág szezonja végveszélybe került.
Pár héttel ezelőtt kis túlzással a Miami Marlins egész csapata pozitív tesztet produkált, miután a játékosok közösen kiruccantak egy szórakozóhelyre átmulatni az éjszakát. Ezzel pedig nemcsak saját magukat, hanem korábbi ellenfelüket, a Philadelphia Philliest is kényszerpihenőre küldték, és az egész liga jövőjét veszélybe sodorták. Alig telt el pár nap a botrány óta, a St. Louis Cardinals csapatánál két újabb játékos tesztje lett pozitív, így ismét elmaradnak mérkőzések az amúgy is sűrű naptárból – a klubok hatvanhat nap alatt hatvan mérkőzést játszanának az előzetes tervek szerint.