A z Egészségügyi Világszervezet (WHO), az Amerikai Járványügyi Szervezet (CDC) és a Nemzeti Népegészségügyi Központ által már belénk vésett ajánlásokon és szabályokon túl – melyeket a társadalom nagy részének már sikerült szokássá alakítania – érdemes mindent megtennünk azért, hogy jó formába hozzuk magunkat.
A tavaszi bezártság után az idei ősz egy kisebb fellélegzéssel indult – már, ami a szabad mozgásteret illeti. Ám épp a fokozott fertőzésveszély miatt érdemes még inkább odafigyelni az egészséges életvitel folytatására vagy megújítására, hiszen ezáltal nemcsak az új típusú koronavírus-járványt és annak szövődményeit igyekszünk megelőzni: az egyéb szezonális betegségekkel vagy sérülésekkel szemben is hatékony védelmet nyújthat.
A regeneráció alapja a megfelelő minőségű és mennyiségű alvás, ezért nem szabad ennek jelentőségét alábecsülnünk egészségmegőrzés szempontjából. Több, sportolókon végzett vizsgálat során megállapították, hogy az alváshiánnyal küzdő felnőtteknél nőtt a sérülések kockázata, hiszen a szövetek nem kapják meg a számukra szükséges pihenőidőt. Emellett a fáradtság koordinációra és figyelemre gyakorolt hatása sem elhanyagolható. Az alváshiányos fiatalok esetében azt is megfigyelték, hogy általános egészségi állapotuk alulmaradt azokkal a kortársakkal szemben, akik megfelelő mennyiségű alvásidőt adtak maguknak.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »