A „világ legjobb ifjú természetfotósa” díjat már többször sikerült elnyerned. Hogyan kezdtél fotózni és nemzetközi versenyekre nevezni?
– Édesapám nagyon sokat segített nekem ebben. Körülbelül tízéves lehettem, amikor elkezdtem a természetfotózást. Karácsonyra egy fényképezőt kértem, előtte a családit csentem el. Majd lett egy komolyabb kezdő fényképezőgépem, egy Fujifilm. Elkezdtem pályázgatni, de sokáig a pályázatokon nem jártam sikerrel. Majd először a Varázslatos Magyarország (fotós és természetvédelmi magazin, amely rendszeresen hirdet pályázatot természetfotósoknak – a szerk.) díjazott. 2018 karácsonyán kaptam egy drónt, ami nagy áttörést jelentett számomra, mert láttam, milyen jó minőségű is lehet egy kamera. Majd a MOL tehetségkutató pályázattal sikerült nyerni egy tükörreflexes Canont.
A kiindulási pont az volt, hogy a magyar versenyeken általam jónak tartott fotók nem hozták a várt eredményt. Ennek hatására inkább nemzetközi porondon akartam kipróbálni magam, mert úgy gondoltam, ha tényleg jó vagyok, akkor helyt fogok állni. 2019-ben végül sikerült is, amikor a Bird Photographer of The Year versenyen első helyezett lettem, utána a Golden Turtle-ön, majd a Close Up Photography Of The Year első helyét is sikerült megcsípni, de többek között a már 57 éves nemzetközi versenyen, a Wild Life Photography Of The Year versenyen is voltak bent fotóim.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »