Wolfgang Puck minden kétséget kizáróan egy séflegenda. 90 millió dolláros vagyonával a leggazdagabbnak számító séfek nemzetközi 10-es listáján az előkelő hatodik helyet foglalja el a Chinese Morning Post szerint. Pedig nem ezüstkanállal a szájában született. Egy dél-ausztriai kisvárosban látta meg a napvilágot 1949-ben. Szegény családban nőtt fel. A főzés alapjait cukrász édesanyjától tanulta, és már tizenéves korában elkezdett kisegítőként étteremben dolgozni. A kezdeti áttörést egy provence-i Michelin-csillagos étteremben töltött évek hozták, majd az Egyesült Államokban próbált szerencsét, ahol első éttermét is megnyitotta. A Spago a hollywoodi sztárok és a tévénézők körében is óriási népszerűségre tett szert, Puckot ma az első séfcelebként emlegetik. Évtizedek óta ő felel az ételekért az Oscar-gálán. Több mint 25 étterme van a világ legszebb tájain.
Első európai éttermét Budapesten nyitotta tavaly a Matild Palace Hotelben, azóta pedig rendszeresen látogat hazánkba, hiszen ő felel a megújult ötcsillagos szálloda minden egységének gasztrokoncepciójáért, így a tetőteraszon található bárért ugyanúgy, mint a Matild csodaszép kávézójáért. Mostani látogatásakor Mautner Zsófi mutatott neki két különleges helyet: egy neves paprikatermelőt, és egy olyan éttermet, ahol a legegyszerűbb receptet követve vitathatatlanul az ország legfinomabb halászlevét készítik.
Puck és budapesti Spago éttermének séfje, Szántó István Zsófinak köszönhetően most személyesen is megismerkedhettek a Fajszi Paprika Manufaktúra tulajdonosaival. Istvánnak abban a kiváltságban volt része, hogy az idei Oscar-gálát követő partin magyar ételeket készített a sztároknak és kísérőiknek. A paprika, amit használt, nem volt más, mint a negyedik generáció óta paprikát termesztő Fajszi család paprikája, amit természetesen Magyarországról vitt magával. Ilyen előzmények után a séfek nagyon örültek, hogy személyesen is megismerhették a család tagjait.