Vannak, akik folyamatosan keresik az új lehetőségeket, szeretnének fejlődni, és ha látják ennek a lehetőségét, bátran váltanak munkahelyet, vagy akár belefognak egy vállalkozásba. Mások ott ragadnak egy munkahelyen, még akkor is, ha legbelül úgy érzik, ideje lenne 20 év után váltani... de képtelenek kilépni a komfortzónából. Mi állhat ennek a hátterében, családi minták rögzülnek be, vagy önbizalomhiány?
– Sok tényezősek az okok, hogy valakiben megvan-e a változtatni vágyás, vagy a változtatni tudás képessége. Belénk van kódolva, hogy a fájdalom által kiváltott negatív érzelmeket – ilyen például a szomorúság, düh, harag, csalódottság, boldogtalanság – sokszorosan intenzívebben éljük meg, mint az olyan pozitív érzelmeket, mint az öröm, a szeretet, a kiteljesedés, a jóllét, a lelkesedés, a büszkeség, céltudatosság és még sorolhatnánk. A fájdalom mindig azt jelzi, nem jó ott, ahol vagyunk, ami történik velünk. Arra sarkall, hogy szüntessük meg a fájdalmat, távolodjunk el a fájdalom forrásától.
Éppen ezért, ha életünkben a körülmények egyre elviselhetetlenebbé válnak, az sarkallhat bennünket leginkább a változtatásra.