Egy állásinterjún minden az első benyomással kezdődik. A külsőnkkel kommunikálunk magunkról, ugyanúgy „beszél” rólunk, mint az önéletrajzunk vagy képzettségünket igazoló papírok, tehát nem tanácsos átgondolatlanul elmenni egy ilyen alkalomra. Még ha az első gondolatunk az, hogy „majd felveszek aznap reggel valamit”, akkor sem bízhatjuk a véletlenre a döntést.
Mivel különböző szakmák és munkahelyek vannak, így nincs minden kontextusban alkalmazható öltözködési mód. A megpályázott munkakörnek és pozíciónak megfelelően válasszunk öltözéket. Körültekintően érdemes megnézni, hogy milyen pozícióról, munkatípusról van szó, és ahhoz képest felkészülni, felöltözni. Az is fontos továbbá, hogy a céges hierarchiában hol foglalja el a helyét a megpályázott pozíció. Tájékozódjunk, hogy az adott szektorban és cégnél hogyan öltözködnek.
Pénzügyi, köztisztviselői vagy jogi szektorban különösen fontos a professzionális megjelenés. A formális öltözködési alapelveket kell figyelembe venni, vagyis férfiaknak sötét öltöny, világos tónusú, egyszínű ing, nyakkendő, hölgyek esetében irodai stílusú ruha vagy kosztüm, illetve nadrágkosztüm blúzzal az elfogadott.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »