A hagyományos családmodellt népszerűsítő kezdeményezés célja, hogy a nők a karrierből adódó mókuskerék szorítását feladva a családjuknak szenteljék életüket.
A #tradwife (Traditional Wife/Housewife, azaz hagyományos feleség/háziasszony) jelenség 2016-tól került a közbeszédbe, azonban népszerűsége a pandémiát követően nőtt igazán meg. A kifejezés (neologizmus, vagyis új nyelvi jelenség, nyelvi forma) olyan nőt jelöl, aki a hagyományos nemi szerepekben hisz, ahol a családvezető szerepét a férfi tölti be. Ez a felállás már önmagában is szembemegy a mai trendekkel, így nem csoda, hogy a feminista képviselők olyan kritikákkal illetik a mozgalom tagjait, mint akik a nemzetiszocialista Németország árja (indoeurópai) ideálképeit hozzák vissza jelenkorunkba.
Sajnálatos módon a 2010-es években népszerűsített #girlboss jelenség, amely a nőktől még több és hatékonyabb munkavégzést várt – bizonyításul a nemi egyenlőségre –, nem kis terhet tett a következő nemzedékek nyakába. Így nem csoda, hogy a mai generációban sokan vannak olyanok, akik kiutat keresnek a család és a karrier közötti folyamatos kötéltáncból.