Hátborzongató volt a látvány, melyet a helyszínen sok ezren, az M1 televízió élő adásában pedig még többen követhettek. Természetesen szinte mindenki az artista sikeréért fohászkodott, de talán lehettek a kíváncsiskodók között olyanok, akik azt is érdeklődéssel lesték volna, ha a mintegy 1200 lépés valamelyikét László elhibázza. Nem tette, pedig a változó erejű déli szél nem könnyítette a vállalkozását. Láttuk, hogy néha 1-1 másodpercre megállt, és rendezni kellett az egyensúlyi helyzetét. A vállalkozás csúcspontja az volt, amikor a folyó középvonalán fél térdre ereszkedett és integetett a sok ezer érte szorító felé. Félelmetes belegondolni, hogy az emberi test súlyvonala a gerincoszlop alatt van, és minden egyes lépés egy testsúlyáthelyezést tesz szükségessé a mintegy kettő centiméteres felületen. Milyen felmérhetetlen mennyiségű gyakorlásra (edzésre) van szükség, hogy ilyen kitett körülmények között hibátlanul legyen képes teljesíteni. Ugyanis itt kétszer nem lehet hibázni (ha az első végzetes)!
Ifj. Simet László édesapja mesterségét követte. Negyvenöt éve artista. Számtalan fesztivál érmese, győztese. Szerepet vállalt a 2012-es londoni olimpia záróünnepségén is. Tudniillik, hogy amit tesz, csinál, roppant tudatos felkészülést igényel, de abban a félelem nem lehet jelen. Viszont – mint mondta – ez volt gyerekkori álma, és az elmúlt két hónapban ezzel a Duna keresztezéssel kelt fel és feküdt le minden áldott napon. Mint mondta, amit tesz, az azért nem Isten kísértése, mert lelkiismeretesen felkészült arra, aminek teljesítését célul tűzte maga elé. Az artistaművész a Hetek számára adott exkluzív interjút:
Az előbb itt álltam egy küszöb mellett és azt mondtad, hogy vigyázzak. Mondod nekem te, aki néhány perccel ezelőtt a Duna fölött 40 méterrel egy 22 mm-es acélkötélen haladtál lépésről lépésre. Te vigyáztál?