Elsőként egy Budapest belvárosához közel található, gyorsan, akár tömegközlekedéssel is megközelíthető helyszínt ajánlunk. Solymár közelében található az Alsó-Jegenye-völgyben a Budai-hegység
legnagyobb vízesése, a Rózsika-forrás. Emellett barlang, kőfejtő, piknik- és tűzrakóhely is rendelkezésünkre áll, a túra lezárásaként pedig a solymári várat is meglátogathatjuk. A Csáktornyai Lackfi István nádor nevéhez fűződő építmény a XIV. századból származik, és lakói között szerepelt Hunyadi János is. Mivel a törökök jelentős károkat okoztak a várban, ezért a ’90-es években komolyabb rekonstrukciót végeztek az épületen, továbbá egy kilátótornyot is felépítettek a vár mellé a látogatók örömére. A várba belépőjegy ellenében mehetünk be (ami csak 300 Ft), cserébe egy rendezett, tisztán tartott várromot látogathatunk meg, nem utolsósorban teljes panoráma tárul elénk a budai hegyekre. Azonkívül, hogy egy viszonylag könnyen elérhető kirándulási programegyüttesről van szó, kifejezetten előnyt jelent, hogy az egész túraösvény többször átível a patakon, így több fahídon mehetünk át, illetve a vízesés gyűjtőmedencéiben a nyári időben kellemesen lehet gyalogolni, hűsölni. Egész napos programként is tökéletes választás, de akár egy délutáni pár órás sétának is megfelelő, ha a Normafa környékén található útvonalakat már kimerítettük.
Most mindenkinek, aki előfizet a Hetek nyomtatott verziójára, online előfizetést is ajándékozunk, amivel már csütörtökönként olvasható a friss újság és a teljes archívum is elérhető! Részletek a Hetekben és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
A következő úti cél Schneeberg, amely pár száz kilométerrel messzebb található, azonban még így is akár egynapos programnak is tökéletes, vagy akár egy bécsi kiruccanással összekötve hétvégi üdülésnek is kiváló választás. A magyar határhoz legközelebb eső sziklahegy már a Fertő-tótól is látható; a legmagasabb pontja, Klosterwappen pedig eléri a 2000 métert is. Késő tavasszal még gyakori, hogy a túraútvonalon haladva itt-ott havas területekkel találkozhatunk, de emellett a hőmérséklet kellemes, a táj pedig már mutatja a tavasz zöldellő színeit. A túra hossza mindössze 7 km, amely nagyjából 3 óra alatt teljesíthető, de az út ülőlifttel is megtehető a kényelmesebbek számára a 870 méteren található kiindulási pontról (idáig autóval tudunk eljutni) a Fadenre; onnan pedig további túraútvonalak indulnak el a hegycsúcsig. A fotózni vágyók számára a legjobb opció a Salamander fogaskerekű, hiszen a nagyjából 45 perces út alatt teljes panoráma tárul a völgyre, illetve a völgyben elterülő Puchberg városára. A Puchberg közepén lévő parkból szintén gyönyörű kilátás nyílik a hegyekre, a városban érdemes megpihenni legalább egy fagylalt vagy egy helyi sajtokból készült szendvics erejéig. Ha marad még időnk, Puchberghez hasonlóan a közelben találunk több hegyi kisvárost is, amelyek szintén nagyon jó hangulatúak: a legtöbb kis településen a kedves vendéglátó lakosok számtalan programlehetőséggel készülnek a látogatók számára. Hasznos információ lehet, hogy az osztrák polgárok java része folyékonyan beszél legalább angolul a németen kívül (beleértve az idősebb korosztályt is!), illetve mivel a magyarok számára egy igen kedvelt turisztikai helyszínről van szó, itt-ott biztos találkozhatunk földiekkel is.