Alekszej Navalnij az előzetes várakozásokhoz képest meglepően hamar, 32 nap kezelés után távozhatott a kórházból. Putyin főszóvivője heves ellenkezéssel reagált Navalnij vádjára, miszerint az orosz elnök felelős a megmérgezéséért. Ugyanakkor beszédes, hogy az a típusú, Novicsok nevű idegméreg, melyet alkalmaztak, csak a három nagy orosz hírszerző szolgálat (az FSZB, az SVR és a GRU) számára hozzáférhető, és elvileg csak Putyin jóváhagyásával bevethető.
Két évvel ezelőtt a brit hírszerzés azt állította, hogy a GRU (az orosz katonai hírszerzés) idegmérget használt egykori kémje, Szergej Szkripal és lánya kiiktatására. A művelet végül máshogy alakult, az egyetlen halálos áldozat egy brit hölgy volt, aki véletlenül érintkezett a méreggel, Szkripal és lánya viszont felépültek. Egyesek szerint üzenni kívántak ezzel az orosz kémeknek, mire számítsanak, ha „átállnak a másik oldalra”.
A német kormány azt állította, hogy Navalnij ellen is ugyanezt az idegmérget, vagyis a Novicsokot használták. Ráadásul Szkripal megmérgezésének módja is nagyon hasonlított az ellenzéki vezető esetéhez, és előbbi erősen gyaníthatóan a GRU-hoz kapcsolódik.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »