Rendkívüli állapot bevezetését és katonai mozgósítást rendeltek el a hegyi-karabahi és jereváni örmény hatóságok, ugyanis vasárnap óta nehézfegyverek bevetésével folynak a harcok az örmény és azeri csapatok között. Nikol Pasinján örmény kormányfő szerint Ilham Alijev azeri elnök diktatórikus rendszere nem hagy fel az ellenségeskedéssel. Azerbajdzsán elnöke pedig szintén ugyanígy gondolkodik örmény „kollégájáról”. Nem csoda, hiszen Azerbajdzsán és Örményország hivatalosan nem is ismeri el egymást és diplomáciai kapcsolataik sincsenek.
Hétfőn Azerbajdzsánban is részleges mozgósításra került sor. Az örmény külügyminisztérium beszámolója alapján Törökország aktívan bekapcsolódott a konfliktusba, harci repülőgépeket, drónokat és fegyvereket vet be Azerbajdzsán megsegítése érdekében. Kedden az örmény katonai tárca nyilatkozata szerint egy török F–16-os szállt fel az azeri repülőtérről és örmény légtérben lelőtt egy örmény repülőgépet. Mind Törökország, mind Azerbajdzsán tagadta ezt az állítást.
Jereván azonban kilátásba helyezte Iszkander hadműveleti-taktikai rakétarendszereinek bevetését abban az esetben, ha Törökország továbbra is F–16-osokat vet be Hegyi-Karabahban. Törökország részvétele azonban minden bizonnyal nem merül ki harci repülőgépek bevetésével, hiszen az örmény kormány és az orosz sajtó állítása szerint Törökország mintegy négyezer katonát vezényelt Észak-Szíriából Azerbajdzsánba, hogy részt vegyenek a Hegyi-Karabahért folyó harcokban. Természetesen az azeri fél ezt az állítást is hazugságnak minősítette.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »