Két éven belül ez lesz a negyedik választás, aminek nekifutnak az izraeliek. A kérdés viszont nem az, hogy a jobboldal vagy a baloldal kapja-e a több szavazatot, hanem sokkal inkább az, hogy a Netanjahut támogató vagy a Netanjahuval szemben álló blokk lesz-e képes kormányt alakítani. A miniszterelnök kihívói ugyanis ezúttal nemcsak balról, hanem a Likudon belülről is jönnek.
Az Új Remény párt vezetője Gideon Szaár Zeév Elkinnel együtt a Likudból lépett ki, és mindkét politikus nagy meglepetést okozott ezzel az izraeli közéletben. Szaár korábban szolgált oktatásügyi miniszteri és belügyminiszteri poszton is Netanjahu különböző kormányaiban, Elkin pedig nem sokkal ezelőttig Netanjahu egyik legszorosabb politikai szövetségesének számított a Likudon belül. Ráadásul népszerűek is, így könnyen lehet, hogy komolyan árthatnak a miniszterelnöknek. Ennek ellenére viszont nagy hiba volna elkönyvelni, hogy a korrupciós perbe fogott Netanjahu nem győzhet márciusban.
Már csak azért is, mert a közvélemény-kutatások szerint sem a Netanjahut támogató, sem a vele szemben induló blokk nem fogja tudni megszerezni várhatóan a 61 parlamenti helyet, ami az egyszerű többséghez kell. A Likud, amely a legnagyobb parlamenti pártnak számít, nagyjából 30 helyre számíthat az elemzők szerint, őket követi Jair Lapid Jes Atid pártja, amely valószínűleg 17 parlamenti helyet nyerhet meg. A harmadik legerősebb párt az Új Remény (Gideon Szaár és Zeév Elkin új pártja), amely 13-14 parlamenti helyet szerezhet meg 39 nap múlva, március 23-án, ha beigazolódnak a közvélemény-kutatások becslései. Így szokás szerint, az új kormány, legyen akár Netanjahu mellett vagy vele szemben, csak úgy állhat fel, ha koalíciót hoz létre, amelyben a bejutási küszöbhöz közel becsült kisebb pártoknak is fontos szerep jut.