Elon Reeve Musk 1995-ben, mindössze 24 évesen alapította első cégét a testvérével, amiért hátrahagyta a Kaliforniában épp csak megkezdett, alkalmazott fizikai doktori tanulmányait. A Zip2 nevű vállalkozás a sajtó számára készült internetes városkalauzként funkcionált, térképekkel, hasznos információkkal, útvonaltervekkel. A New York Times és a Chicago Tribune is alkalmazta a Google Maps megjelenését egy évtizeddel megelőző innovációt. A Compaq 307 millió dollárt fizetett érte 1999-ben, amiből 22 millió volt Musk része. A mágnás sikere azóta töretlen.
Tehetség, különcség és diszfunkcionalitás – ezekből volt bőven a Musk családban. Errol Musk, a kiemelkedő képességekkel és rendkívül magas IQ-val megáldott dél-afrikai mérnök és felesége, Maye, a kanadai származású modell három gyermeke is sikeres lett. Az 1971. június 28-án elsőként született Elon mellett Kimbal szintén vállalkozó, a The Kitchen étteremlánc tulajdonosa, Tosca pedig filmes, a Musk Entertainment alapítója.
Errol ingatlanfejlesztőként tartotta el a Pretoriában élő családot. Mint később a fia, ő is 30 éves kora előtt milliomos lett, amivel együtt járt, hogy a gyerekeket Rolls Royce kabrióval fuvarozta az iskolába, és 14 éves koruk előtt mindnek saját motorja volt. De az is, hogy nem sokat látták a karrierjüket építő szüleiket. Errol félrelépései miatt végül a 16 évnyi házasság felbomlott. A tíz év körüli Elon úgy döntött, apjával marad, amit hamarosan megbánt. Azóta is rosszindulatú és erőszakos emberként beszél az apjáról.