Megjelent a világhírű amerikai influencer, Ben Shapiro műve magyar nyelven! Cikkünk a könyvről ide, további részletek és a megrendelés pedig ide kattintva érhető el.
Varsó és Brüsszel konfliktusának kezdete 2015-re, a konzervatív hatalomváltás idejére datálható; legújabban a lengyel igazságügyi reform kapcsán mérgesedett el. A jelenleg is regnáló Jog és Igazság Pártjából (PiS) és két kisebb konzervatív tömörülésből álló előző parlamenti többség (2015–19) három törvénycsomagot fogadott el zsinórban 2017-ben: júliusban a rendes bíróságok, decemberben a Nemzeti Igazságszolgáltatási Tanács (KRS), majd a Legfelsőbb Bíróság átalakításáról szólót (ez utóbbi a semmítőszék szerepét tölti be; a törvények alapokmánnyal való összhangját az Alkotmánybíróság vizsgálja). Az Európai Bizottság szerint ezek a reformok sértik a jogállamiságot, a testület ezért az Európai Unióról szóló szerződés 7. cikke szerint szankciós eljárás megindításának javaslatát terjesztette a Tanács elé. Mivel ehhez azonban nem volt meg a tagállamok négyötödének a támogatása, az EB 2018 szeptemberében közvetlenül az Európai Unió Bírósága előtt tett panaszt a lengyel Legfelsőbb Bíróság reformja ellen, amely két új testület, köztük egy fegyelmi tanács felállítását rendelte el.
A PiS már 2014-es választási programjában kiemelten foglalkozott a kommunista korszakból örökölt igazságszolgáltatási rendszer mélyreható reformjának igényével.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »