Május elején legalább 27 embert – köztük katonákat, rendfenntartókat és 10 civilt – gyilkolt meg terrorakciója során a Boko Haram egyik fegyveres különítménye. Április végén pedig az említett terrorcsoport több helyen, köztük Lagosban, Nigéria legnagyobb és egyben Afrika második legnépesebb városában több ponton sikeresen felvonta lobogóját. Kaure városról úgy nyilatkozott Abubakar Bello kormányzó, hogy ott is kitűzték zászlóikat a Boko Haram terroristái – ezzel jelezve azt, hogy immár övék a város. Ugyanezen szervezet terroristái erőszakkal magukkal hurcolták a helyi lakosok feleségeit és gyermekeit – nyilatkozta Bello. Mindez Nigéria fővárosától, Abujától 140 kilométerre történt, és a kormányzó szerint ez már a főváros biztonságát is veszélyeztetheti.
A terroristák ugyanakkor nemcsak emberéleteket, hanem váltságdíjat is követeltek a Nigéria keleti részén található Adamawa államból elrabolt 52 ember életéért cserébe. Őket még egy hónappal korábban rabolták el, közülük legtöbben nők és gyermekek.
Sajnálatos módon nem a Boko Haram az egyetlen csoportosulás, amelyik a közállapotok rohamos romlásában aktív szerepet játszik. Számos egyéb bűnszervezet sajátította el a váltságdíjért folytatott emberrablást, mint „finanszírozási formát”. December óta ezek a csoportok több mint 800 iskoláslányt raboltak el, és az utóbbi hónapokban számos civilt, illetve a biztonsági erők több tagját is megölték. Az emberrablások nagy száma, a közbiztonság hiánya és a terrorszervezetek elburjánzása miatt pedig a szakértők már régóta igyekeznek felhívni a figyelmet a Nigériában tapasztalható tarthatatlan közállapotokra.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »