Az Egyenlőség törvény (Equality Act) célja, hogy az 1964-es Polgári Jogi Törvényt (Civil Rights Act) kiegészítse a szexualitás, a genderidentitás és a szexuális orientáció fogalmaival, és ezek tekintetében fogalmazna meg diszkriminációs tilalmat. A jogszabály valamilyen formában való életbeléptetéséért már a ’70-es évek óta folyik a harc.
Előzményként említendő, hogy a 2020-as Bostock kontra Clayton megye ügyben a Legfelsőbb Bíróság (több konzervatív tagjával együtt) megdöbbentő ítéletet hozott, és a munkavállalás terén elrendelte a diszkriminációs tilalmat, ami nem is annyira önmagában problémás, hanem azért, mert a Bíróság törvényalkotói szerepkörbe lépett: meghatározta a nemiség fogalmát. Az Equality Act ennél sokkal messzebb menne; a munkavállaláson túl az alábbi területeken rögzítené a szexuális orientáción és genderidentitáson alapuló diszkrimináció tilalmát: lakhatás, szolgáltatások, közoktatás, szövetségi finanszírozás, hitelügyintézés és az esküdtszéki rendszer.
Tekintve, hogy szövetségi szintű törvényről beszélünk, elfogadása kényszer alá helyezne számos olyan államot, amelyek eddig főleg a vallásszabadság tisztelete miatt nem hoztak ilyen jellegű antidiszkriminációs törvényeket. 2020-ig bezárólag még 29 állam nem hozott diszkriminációs szabályt az LMBTQ+ közösség tekintetében.