A demokraták általános nézete szerint a fehér felsőbbrendűség és a rasszizmus (többek szerint nácizmus) győzött Virginiában. Pedig az új kormányzó helyettese személyében került először fekete nő állami szintű hivatalba Virginiában. Annyi köze van tehát Youngkinnak a rasszizmushoz, mint a demokratáknak a toleranciához.
Nem meglepő a baloldal sokkja: Youngkin a trumpi értékek legjavát szalonképesebb formában még városi közegben is sikerre járatta.
Ez olyan mintát adhat a republikánusoknak, ami erőkart jelenthet a kulturális forradalomra és marxista indoktrinációra építkező Fehér Ház ellenében.
Ha a közösségi médiában terjedő fröcsögést kizárjuk, talán végre bele tudunk gondolni, hogy mi is történik napjainkban: jobboldaliak családvédelemre hivatkozva választást nyertek Amerikában. Egy hete Olaszországban baloldali parlamenti többség ellenére leszavazták azt a törvényjavaslatot, ami kibővítette volna az alternatív szexualitást képviselők jogköreit. Lengyelország alkotmányjogi háborúját jórészt saját családpolitikájának bebiztosítására folytatja, és hazánkat is részben azért támadják, mert Ursula von der Leyen rémálmaként rontjuk az EU-s összképet mint „LMBTQ-mentes zóna”.
Megszületett volna a konzervatív politika sikerreceptje? A családvédelem lehet az a közös nevező, ami a jobboldal különböző spektrumait és akár még a bizonytalan, mérsékelt liberálisokat is meggyőzi a baloldal ámokfutásával szemben? A következő hónapokban kiderül…
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »