Szeptember 1-jén lépett hatályba Texasban az S. B. (Senate Bill) 8. sorszámú törvény, köznapi nevén a „szívdobbanás törvény”. Az ünneplés, vagy éppen felháborodás oka, hogy ez az első komoly életpárti siker, amióta az 1973-as Roe kontra Wade ügyben a Legfelsőbb Bíróság kimondta az abortusztilalom alkotmányellenességét.
A baloldal olyan jogi labirintust dolgozott ki 1973 óta, ami számos kibicsaklott próbálkozáshoz vezetett az életpártiak részéről. Az 1992-es Planned Parenthood kontra Casey ügyben próbálták meg a Roe-ügy abszolút jellegét visszafordítani, ám a Legfelsőbb Bíróság a nők abortuszhoz való alkotmányos jogát fenntartotta. A per a konzervatívok számára a visszájára sült el, hiszen e döntés vezette be az „indokolatlan teher” szubjektív mércéjét, mint abortuszra alapot adó indoklást, és eltörölte a házastárs értesítésének kötelezettségét.
Így az elmúlt évtizedekben a női egyenjogúság klasszikus elvéhez a közgondolkodásban sikeresen hozzátapasztották az abortuszhoz való jogot. Elizabeth Graham, a Texas Right to Life nevű életpárti szervezet társalapítója szerint Amerikában a jogi realitás valahogy így néz ki: „A szabályok rosszak, a precedensek el vannak torzítva, és mondvacsinált jogokat találnak ki.”
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »