Mario Draghi, az Európai Központi Bank korábbi vezetője 2021 februárjában esküdött fel Olaszország miniszterelnökének, egy tető alá hozva többek között a jobboldali Északi Ligát, a jobbközép Forza Italiát, a baloldali Öt Csillag Mozgalmat, és a Luigi Di Maio külügyminiszter képviselte szakadárokat, valamint a Demokrata Pártot és a Matteo Renzi exminiszterelnök szakadárjait magában foglaló nemzeti egységkormányt.
Amikor Oroszország egy évvel később megtámadta Ukrajnát, Draghi határozottan kiállt Kijev mellett. Róma hozzájárult a NATO keleti szárnyának megerősítéséhez, segélyt küldött Ukrajnának, és támogatta az Oroszország elleni kemény szankciókat, az orosz gáztól való függése ellenére is. A miniszterelnök rövid időn belül elérte, hogy országa rendkívül korán megkezdte a függetlenedést az orosz gáztól, és néhány hónap alatt Algériát tette vezető gázellátójává.
Július 14-én Mario Draghi benyújtotta lemondását, azt követően, hogy az Öt Csillag Mozgalom kivonult a kabinet energiacsomagjáról tartott szenátusi voksolásról, amelyet a kormány bizalmi szavazásnak nyilvánított. A kormányfő ezt követően úgy fogalmazott, hogy „a kormány mögött álló nemzeti egységkoalíció nem létezik többé”.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »