Johnson sorban a harmadik miniszterelnök, akinek le kellett mondania.(Fotó: AP / Bernat Armangue)
Boris Johnson drámai bukásához botrányok során át vezetett az út. A többnyire toleráns brit lakosság pedig ugyan általában elnézi a gyengeségeket és hibákat, azonban nem bocsátják meg, ha valaki ezeket hazugsággal igyekszik leplezni. És pont ez bizonyult Johnson egyik legnagyobb gyengeségének.
2019-ben Boris Johnson miniszterelnöki pályája fényesen indult. A volt londoni polgármester karizmatikus vezetőként rendkívül hatásos kampányt vezetett. Pártja pedig történelmi, 80 helyes fölényt szerzett a brit parlament alsóházában, megsemmisítő vereséget mérve Jeremy Corbyn radikálisan baloldali Munkáspártjára. Ezzel a mandátummal sikeresen keresztülvitte a brexit, azaz az Egyesült Királyság Európai Unióból való kilépésének programját, több évig tartó vacillálás és megosztottság után.
Elemzők szerint a Munkáspártból kiábrándult választók túlnyomó többsége pedig pont azért szavazott Johnson Konzervatív Pártjára, mert csalódtak abban, ahogy a politikai elit, köztük a Konzervatív Párt egy része, és elsősorban a Munkáspárt vezetése megpróbálta visszafordítani a brexitet korábban eldöntő népszavazás eredményeit.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »