hetilap

Hetek hetilap vásárlás
Brüsszel a fejlődő országokban is erőlteti a genderháborút
A progresszivitástól teszik függővé a pénzügyi támogatásokat
Brüsszel a fejlődő országokban is erőlteti a genderháborút

A gyors abortusz hirdetése a dél-afrikai Johannesburg szegénynegyedében.(Fotó: AP / Themba Hadebe)

2022. 03. 09.
Az Európai Unió ideológiai elfogulatlansággal nem vádolható döntés­előkészítői nekiláttak az abortusz és a gendertanok afrikai, karibi és csendes-óceáni országokra való rákényszerítésének előkészítéséhez. A végcél közel 80 ország beterelése egy „haladó szellemiségű” társadalomátalakítási programba – akár pénzügyi pressziók útján.

Számos szervezethez hasonlóan a lengyel Ordo Iuris Intézet is közleményben hívta fel a figyelmet rá, hogy az Unió azt tervezi: akár a fejlődő országokra gyakorolt pénzügyi nyomásgyakorlás árán is „keresztülviszi az abortusz, a vulgáris szexuális nevelés és a genderideológia támogatását az ENSZ Közgyűlésében és egyéb nemzetközi bizottságokban”. Az egyik nagy volumenű – és nem minden részletében kidolgozott – partnerségi megállapodásnak köszönhetően ugyanis az Európai Unió az ENSZ Közgyűlésében a tagállamok szavazatainak abszolút többsége (több mint 50 százaléka) fölött rendelkezhet a nem is olyan távoli jövőben. Jóllehet a Közgyűlés alapvetően ajánlásokat fogalmaz meg, s nem kötelező erejű határozatokat, a nemzetközi közösség számára így is komoly veszélyeket rejt magában az, ha bizonyos lobbicsoportok álláspontja egyeduralkodóvá válik a képviseleti szervben.

Az uniós tervezet jelentősége túlmutat az eddigi EU-s kezdeményezéseken, illetve jogi aktusokon, mivel immáron globális léptékben kívánja folytatni a jogalkotás – és ezen keresztül a társadalompolitika – ideologikus reformját. Jelen folyamatok rávilágítanak arra, hogy a nemzetközi intézmények, intézményesített kapcsolatok milyen módon szolgálhatnak eszközül egy-egy világnézet vagy lobbicsoport, így a genderideológia és az abortuszlobbi agresszív térnyeréséhez. De kezdjük mindjárt az elején.

Világnézeti széljárások

Természetesen uniós berkekben már korábban is voltak ebbe az irányba mutató kezdeményezések. Ezek közé tartozik az Európai Parlament által tavaly elfogadott, ún. Matic-jelentés [2020/2215(INI)].

Hetek Univerzum
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!