Irán hónapok óta exportál harci drónokat Oroszországba, míg a legújabb jelentések szerint az Iszlám Forradalmi Gárda a terepen segít a drónok használatának elsajátításában. Moszkva pedig az iráni Sahíd (Mártír) 136-os kamikaze, vagyis öngyilkos drónokat ukrán civil célpontok elleni támadások során is használja.
Nem világos, hogy az összes drónt Iránból exportálják-e, vagy Oroszország átállt az iráni típusú drónok helyi gyártására. Nyilvánvaló azonban, hogy a drónok átalakítják az orosz háborús erőfeszítéseket, és lehetővé teszik Oroszország számára, hogy olcsó, elhasználható rendszerrel lépjen fel az ukránok ellen. A helyzet egyre jobban aggasztja az izraeli vezetést, amely úgy látja, Irán az Izrael elleni támadást készítheti elő Ukrajnában. Az elmúlt hetekben fokozták is Irán szíriai állásait érő légitámadásaikat, melynek keretében, legalábbis izraeli tisztviselők állítása szerint, megsemmisítették Irán katonai infrastruktúrájának mintegy 90 százalékát Szíriában. Az iráni–izraeli háború kitörése, illetve az eszkaláció esélyeiről Caroline Glick izraeli újságírót kérdeztük.
Netanjahu egy a napokban adott interjújában kijelentette, hogy az Ukrajnát érő dróntámadások ízelítőt adnak abból, mit művelhet a jövőben Irán Izraellel. Ön hogyan látja, közelebb hozhatott egy potenciális iráni–izraeli háborút az orosz–ukrán konfliktus?
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »