Őfelsége, a királynő tizenötödik, és Őfelsége, a király első miniszterelnöke rengeteg kihívással néz szembe. Truss kampánya során felvetette az északír békét szavatolni hivatott EU-s protokoll egyoldalú felmondásának lehetőségét, az északír unionisták és konzervatív nacionalisták örömére. Más külpolitikai kérdésekben is akad feladat a Downing Street 10 alatt, a Kínával szembeni feszültségek és az orosz–ukrán háború területén is nagyhatalmi szereplőként viselkedik a szigetország.
Az energiaválság és a ’80-as évek óta először kétszámjegyűre duzzadó infláció a brexit és a koronavírus-válság után helyét kereső gazdaságot szintén nem kíméli. Az áremelkedés miatt a szakszervezetek fél évszázada nem látott erővel lépnek fel, és érzékeltetik az országgal, hogy nélkülük az infrastruktúra lebénul, legyen szó postai dolgozókról, szemétszállító munkásokról vagy a tömegközlekedés üzemeltetőiről. A királynő váratlan halálával talán az utolsó biztosnak hitt pont távozott a britek számára. Sovány vigasz, hogy a gyász miatt ezekre a hetekre lefújták a sztrájkokat.
Truss szimpatizánsai és ellenzői egyaránt aggódva lesik, hogyan fog megbirkózni a 47 éves politikus a fölé tornyosuló feladatokkal.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »