Jól tudják ezt a nagyhatalmak is, akik kiválóan zenélnek a dezinformációs húrokon: s itt nemcsak a klasszikus orosz és kínai propagandára gondolok, hanem a jóval kifinomultabb és hazánkat jóval mélyebben érintő amerikaira is.
Nem szitokszó ez: létezik amerikai propaganda és dezinformáció, hogyne létezne.
A mostani Pentagon-botránnyal kapcsolatban is vakarja az ember a fejét, és nem tudja eldönteni, hogy a szivárogtatással vajon kinek és milyen célja van. Kikerült több mint száz szigorúan bizalmas dokumentum a közösségi oldalakra, ám annak forrása továbbra is kérdéses. (Állítólag unatkozó kamasz gamerek terjesztették el – tessenek elhinni.)
Érdekes módon a titkos fegyverszállításokról, lázadásokról, hátsó alkukról szóló iratokat az érintettek rendre igyekeznek megcáfolni – és egyúttal felvetik a lehetőségét annak, hogy valakik megpróbálják a nemzetüket hamis hírszerzési jelentésekkel destabilizálni. Izraelben Netanjahut és a Moszadot próbálták meg összeugrasztani, Szerbiában az oroszpárti lakosságot felhergelni. S a sort lehetne folytatni. Már ha nem a cáfolat a hazugság.
Nehéz kibogozni az igazságot, a Hetekben viszont minden erőnkkel azon vagyunk, hogy ezt minden fontos ügyben megkíséreljük. Döntsék el önök, hogy milyen sikerrel.