Stoltenberg szerint „Ukrajna helyzete még rosszabbra fordulhat, ha a Nyugat nem növeli a fegyverszállítást”. Erre azonban a nagy hírveréssel beharangozott ukrán „tavaszi-nyári ellenoffenzíva” nyilvánvaló kudarca után a jelek szerint egyre kevésbé hajlandók még a legelkötelezettebb NATO-országok is.
CSAK EGYÜTT TUDJUK FOLYTATNI! Az elmúlt évben a Hetek minden korábbinál élesebben állt ki az igazság mellett: legyen szó a keresztény értékek védelméről, vagy az Izrael melletti kiállásról. Fizessen elő Ön is, hogy jövőre is folytatni tudjuk ezt a munkát: hetek.hu/elofizetes
Mint közismert, Magyarország az orosz invázió legelején kijelentette, hogy nem fog katonai támadó fegyvereket szállítani Ukrajnának, és Orbán Viktor szerint még az ukrán EU-tagságról sem érdemes tárgyalni. Az akkor fehér hollónak számító állásponthoz ma már többen csatlakoztak. A szlovákiai kormányváltás után Robert Fico miniszterelnök azonnali hatállyal leállította a lőszer- és fegyverszállításokat Kijevnek, és várhatóan ezt teszi majd az új holland kormány is, amennyiben a választásokon győztes Geert Wilders alakíthat koalíciót. A héten egy újabb NATO-tagország, Bulgária elnöke vétózta meg annak a 100 darab harckocsinak az Ukrajna számára történő átadását, amelyet Zelenszkij elnök kért augusztusi szófiai látogatása során.